HOPTO WTCC 2013 Bajnokság végeredménye
Írta: ipojan Dátum: 2014 June 02 14:47
Monza-ban kezdõdött és sok izgalmas helyszín és verseny után végül Makao-ban ért véget a WTCC 2013 bajnokság. Az érmek begyûjtéseben mind a három csapat kivette a részét, mint ahogy a Bírói Testület megtisztelõ figyelme és szigora is kiterjedt mindnyájukra. A dobogóra végül a következõ pilótáknak sikerült felkapaszkodnia:

1. (800 pont)
[avatar]nagygeri[/avatar]
Az összes futamon való elindulás, a tíz dobogós helyezés amibõl négy gyõzelem és a Honda hozta meg a végsõ elszámolásban az elsõ helyet a WTCC és a gokart nagy szerelmesének Nagy Gergely-nek Dunakeszirõl.

2. (746 pont)
[avatar]Gabesz[/avatar]
Tizennégy dobogóval és szintén négy gyõzelemmel sikerült a Lada versenyzõjének Fodor Gábor-nak Budapestrõl a nyakába akasztani az ezüst érmet. Talán a négy kihagyott verseny fosztotta meg az aranytól....?

3. (722 pont)
[avatar]carlosrol[/avatar]
A tizenegy dobogós helyezés amibõl kettõt sikerült aranyra váltani tette lehetõvé az összetettben, a motorerõben szûkölködõ Seat pilótájának, a HOPTO legeredményesebb versenyzõjének Major Roland-nak Adács-ról a bronzérem megszerzését..

A csapatbajnokságot a Chevrolet & Honda nyerte összesen 2247.5 pontot gyûjtve, mögöttük az ezüst érmet Seat szerezte meg 2025 ponttal, és végül a harmadik helyen a BMW & Lada csapat végzett 1849 ponttal.